Kontraktim
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
32-400 Myślenice
Drogowców 3
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon komórkowy: 533 088 999
Strona www: https://kontraktim.c...


Ocena: 0

Kontraktim to firma, która zajmuje się planowaniem i realizacją budowy hal. Zarówno obiekty przemysłowe, jak i magazynowe tworzy od samego powstania pomysłu do odbioru i użytkowania. Ogromną rolę w firmie odgrywa doświadczenie i odpowiednie podejście pracowników do każdego zlecenia. To od rozmowy z inwestorem zaczyna się tworzenie każdej projektu hali. Mówi on o swoich oczekiwaniach, charakterystyce biznesu, który prowadzi, lub zamierza założyć. Obiekt przemysłowy musi być dokładnie przemyślany pod względem techniki budowlanej zastosowanej do jego wzniesienia, ale również innych ważnych kwestii. Istnieją hale ocieplane i bez dodatkowej warstwy. Od wielkości obiektu zależy ilość wzmocnień konstrukcji — to również trzeba zaplanować, aby budowla była bezpieczna.

Budowanie hal nie musi angażować dużej ilości czasu inwestora i wymagać od niego specjalistycznej wiedzy technicznej. Od tego jest firma projektowo-budowlana. Może ona stać się generalnym wykonawcą inwestycji i nadzorować przebieg wszystkich prac. W porozumieniu z klientem tworzy ona projekt, zdobywa niezbędne pozwolenia i zgody i nadzoruje pracę firm podwykonawczych. Budowa hal wymaga wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin. Dodatkowo jest procesem czasochłonnym i wieloetapowym. To mit, że inwestor musi wiedzieć wszystko na temat obiektów przemysłowych i magazynowych. Może on zatrudnić firmę, której powierzy nadzór nad budową, a sam może zajmować się tym, czym jest najlepszy — czyli rozwijaniem swojego przedsiębiorstwa.

Budowanie hal produkcyjnych i magazynowych wymaga zatrudnienia dobrej firmy, która zadba o całokształt. Tylko specjaliści wiedzą, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę pod kątem funkcjonalności i bezpieczeństwa obiektu. Ekipa budowlana, która nie zdobyła doświadczenia przy realizacji tak dużych przedsięwzięć, nie będzie umieć umiejętnie koordynować działań i nie zastosuje sposobów, które przyczynią się do optymalizacji kosztów inwestycji. Warto wiedzieć, że aby budowa była bardziej ekonomiczna, wcale nie trzeba rezygnować z bezpieczeństwa i jakości materiałów. Wystarczy tak zaprojektować obiekt, by miał same niezbędne elementy, bez kapitałochłonnych dodatków, które okażą się w przyszłości nieprzydatne.

Wyświetleń: 1180
Komentarze